Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

V současné době (rok 2012) v České republice působí jako tzv.netradiční náboženství, nebo také nové náboženské hnutí či směr přes 110 různých skupin. Počítáme-li i malé lokální skupinky několika lidí sdružených kolem jednotlivce, který skupinu vede.Veřejností, médii a některými z autorů publikací jsou označována tato hnutí jako sekta, kult či nebezpečná skupina. Často velmi nepřesně a pejorativně, ve snaze o senzaci. Ty na těchto stránkách nenajdete. 

 

Dozvíte se zde s maximální snahou vypracované informace, které se snaží být co nejvíce objektivní. Pokud jste zájemce o informace, věřím, že budou pro Vás přínosem. Pokud jste následovníkem či členem některého hnutí, rád uvítám jakékoliv informace, které upřesní či upraví informace zde uveřejněné. Maximální snaha je věnována odkazům a tvrzením v částech věnovaných těmto skupinám, které budu pro co možná nejpřesnější snahu o objektivnost, nazývat novým náboženským hnutím.

-----------------------------------------------------------------------

Petr Velechovský

Kontakt, připomínky, doplňující informace a příspěvky zasílejte prosím na petr.velechovsky@centrum.cz

Veškeré použité fotografie k textům jsou z majetku autora textu, který je jejich výhradním vlastníkem, jakékoliv jejich přetištění či zveřejnění pouze po svolení autora.